PROGRAM 48 TIMER FESTIVAL // 2017

SCROLL NED FOR AT SE PROGRAM FOR ALLE DAGENE
SE DETALJEREDE TIDSPLANER UNDER DE ENKELTE EVENTS

TRYK HER FOR AT SE PDF-PROGRAM

~ EVENTS FREDAG ~

TIDSPLAN FREDAG

FREDAG

08.30 Retrospekt  Lundtoftegade 9
10.00 DIY T-Shirt Design  Esromgade 15
12.00 Blågårds Plads – Den Blå Oase  Blågårds Plads
14.00 Fototudstilling og klassisk guitar ved Astrid Noacks Atelier  Rådmandsgade 34
14.00 Åbningsfest / The Grand Opening m. Alice  Blågårds Plads
14.00 Decideret Ciderbar https://48timer.com/project/decideret/ Blågårds Plads
16.00 Dronning Louises Bro – Stol på Nørrebro https://48timer.com/project/stolpaanoerrebro/ Dronning Louises Bro
16.00 Barkowski på Broen https://48timer.com/project/barkowski/ Dronning Louises Bro
16.00 Byhaven – Den gule cirkel http://48timer.com/project/dengulecirkel/ Byhaven2200
16.00 Ghetto Tours http://48timer.com/project/ghettotours/ Tagensvej 85D
17.00 Det Irakiske Køkken – et madkursus http://48timer.com/project/irakiskkokken/ Lundtoftegade 43 (kælderen)
17.30 Insekter på tallerkenen – en tre-retters menu med vin http://48timer.com/project/insekter/ Bioteket, Valhalsgade 4
18.00 Jazz fra KNAS og stegt flæsk i en fældet skov http://48timer.com/project/jazzknas/ Cafeen Skjolds Plads, Skjolds Plads 2
18.00 Zombiefilm, Bloody Mary og Tatar http://48timer.com/project/zombie/ Garagen v. Osramhuset, Valhalsgade 4
18.30 KTK – Urban Flow http://48timer.com/project/urbanflow/ KTK-grunden
18.30 KBH+ http://48timer.com/project/kbhplus/ Café Embla, Emblasgade 175
19.00 Spring-time movie nights http://48timer.com/project/springtimemovie/  Videomøllen/Multipladsen, Sankt Hans Gade 10
19.30  Ta’ Ligestilling http://48timer.com/project/taligestilling/ Café MellemRummet, Ravnsborggade 11
20.00  Amazona bossa nova aften med insektdrinks og BRØL http://48timer.com/project/amazonabossanova/ Bioteket, Valhalsgade 4
20.00 Nours Musikcafé http://48timer.com/project/nours/ VerdensKulturCentret, Nørre Allé 7
20.00 Koncert med TOMRUM på Stengade http://48timer.com/project/tomrum/ Spillestedet Stengade, Stengade 18
20.30 Tjili Pop dobbeltkoncert: Stephen Sunshine (US) + Jacob Speake (DK/UK) http://48timer.com/project/tjilipopdobbelt/ Tjili Pop, Rantzausgade 28
21.00 KoncertKirken – Emmeluth’s Amoeba + Legardón/Córdoba http://48timer.com/project/koncertkirken/ KoncertKirken, Blågårds Plads 6A
21.00 Female DJ Night på Kimia http://48timer.com/project/kimia/ Kimia, Blågårdsgade 2a kld. th.

No Results Found

The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.

~ EVENTS LØRDAG ~

TIDSPLAN LØRDAG

LØRDAG

10.00 DIY T-Shirt Design http://48timer.com/project/diytshirt/ Esromgade 15
10.00 Cykelkærlighed i Buddha Bikes http://48timer.com/project/cykelkaerlighed/ Ved Bolsjefrabrikken, Emblasgade 175
10.00  KTK – Urban Flow http://48timer.com/project/urbanflow/ KTK-grunden
10.00  Hans Tavsens Park – 48 timers paradis
 http://48timer.com/project/paradis/ Hans Tavsens Park
11.00 Tantra & Yoga og Mindfulness v. Natha Yogacenter
http://48timer.com/project/trantrayoga/
Valhalsgade 4
11.00 “Man skal yde før man kan nyde” – Træske snittekursus og Is spisning
http://48timer.com/project/mandskalyde/
Cafe Isværket, Stefansgade 15
11.00 Jazzmobilen
 http://48timer.com/project/jazzmobilen/ Nørrebro 2200
12.00 24 timers yoga – Danmarks længste yogaklasse http://48timer.com/project/24timeryoga/ Nordre Fasanvej 230
12.00 De Gamles By – Eventyr for alle
http://48timer.com/project/eventyrforalle/
De Gamles By, Genbrugsstationen
12.00 Know your ‘bro (åbning)
 http://48timer.com/project/knowyourbro/  Dronning Louises Bro
12.00 L.O.W Skate Academy – Gratis Skateworkshop http://48timer.com/project/skateworkshop/ Emblasgade 175
12.00 Støberiet og LetsGo: Børnenes sæbekasseræs
http://48timer.com/project/saebekasseraes/
Blågårds Plads
12.00 Yemenitisk kulturfestival – Det lykkelige Arabien http://48timer.com/project/kulturfestival/ Blågårds Plads
12.00 BaNanna Park – Go Bananas
http://48timer.com/project/gobananas/
BaNanna Park, Nannasgade 4
12.00 Small Press CPH
http://48timer.com/project/smallpress/
Osramhuset, Valhalsgade 4
12.00 Lygten – Hands
http://48timer.com/project/lygtenhands/
Lygten Station
12.00 Blågårds Plads – Den Blå Oase http://48timer.com/project/denblaaoase/ Blågårds Plads
12.30 HundeBio: forpremiere på Wes Andersons ’Isle of Dogs’

http://48timer.com/project/hundebio/

Empire Bio, Guldbergsgade 29 F
13.00 Workshop i øjenkontakt, autentisk nærvær og fællesskab
http://48timer.com/project/autentisk/
Hans Tavsens Park
13.00 Foodsharing CPH – Gør et grøntsagskup http://48timer.com/project/grontsagskup/ Bioteket, Valhalsgade 4
13.00 Åben scene i Hans Tavsens Park
http://48timer.com/project/aabenscene/
Hans Tavsens Park
13.00 Lav Ståltrådstræer med Huda! http://48timer.com/project/huda/ Lundtoftegade 47A
13.00 Keep Nørrebro Weird – parade
http://48timer.com/project/parade/
ØEN, Mimersgade 60 og rundt
14.00 Spise/Bar20 serverer gourmet-hotdogs i Hans Tavsens Park
http://48timer.com/project/spisebar20/
Hans Tavsens Park
14.00 Den Sorte Plads – Things We Share
http://48timer.com/project/thingsweshare/
Den Sorte Plads, Mimersgade 98
14.00 Kaffebaren Heimdalsgade22 – Den Sorte Plads
 http://48timer.com/project/heimdalsgade22/ Den Sorte Plads, Mimersgade 98
14.00 Decideret stoler på Nørrebro http://48timer.com/project/decideretstoler/ Dronning Louises Bro
14.00 Tjili Pop i Hans Tavsens Park http://48timer.com/project/tjilipopihanstavsens/ Hans Tavsens Park
14.00 Byhaven – Den Gule Cirkel
http://48timer.com/project/dengulecirkel/
Byhaven2200
14.00 Dronning Louises Bro – Stol på Nørrebro
http://48timer.com/project/stolpaanoerrebro/
Dronning Louises Bro
15.00 Ferment & Preserve! Bekæmp madspild! http://48timer.com/project/fermentandpreserve/ Valhalsgade 4
15.00 Fernisering Casper Cordua
http://48timer.com/project/caspercordua/
Nørrebrohallen, Nørrebrogade 208
15.00 Rhythmus #4 – Mute Swimmer (UK) / Second Youth (DK) / Halasan Bazar (DJ)
http://48timer.com/project/blaagalleri/
Blaa Galleri, Blågårdsgade 29
15.00 Descroix Vin X Bubble bike http://48timer.com/project/descroixbike/ Sankt Hans Torv
15.15 Hvordan kan ”The Flower of Life” skabe Paradis på Jorden?
http://48timer.com/project/thefloweroflife/
Hans Tavsens Park
16.00 Urban Walk http://48timer.com/project/urbanwalk/ Bananna Park, Nannasgade 4
16.00 Ambient lydrejse m. Tao Højgaard AKA. Mute State og super-trommeslager Anders Meinhardt
http://48timer.com/project/ambientlydrejse/
Hans Tavsens Park
16.00 Sauna i <3 af Nørrebro https://48timer.com/project/sauna/ Sjællandsgade Bad, Sjællandsgade 12A
16.00 SideCar serverer paradis-æblecider og cocktails i Hans Tavsens Park https://48timer.com/project/sidecar/ Hans Tavsens Park
16.30 Kombucha workshop m. Fuji og GRO SELV http://48timer.com/project/kombucha/ Bioteket, Valhalsgade 4
17.00 Disco Soup med Foodsharing CPH! http://48timer.com/project/discosoup/ Bioteket, Valhalsgade 4
17.30 Retrospekt http://48timer.com/project/retrospekt/ Lundtoftegade 9
18.00 ”Soul-i-taire” – Teater-klovneforestilling med Antoine Innocent http://48timer.com/project/soulitaire/ Hans Tavsens Park
18.00 Latin Jazz & Bossa Nova: Rogério Kalinowski http://48timer.com/project/blodbossanova/ Caféen Skjolds Plads, Skjolds Plads 2
19.00 Tree Spirits http://48timer.com/project/treespirits/ Hans Tavsens Park
19.00 DISCOSHAMAN i Hans Tavsens Park http://48timer.com/project/discoshaman/ Hans Tavsens Park
19.00 Silent Disco Pop-up http://48timer.com/project/silentdisco/ Dronning Louises Bro
20.00 Billordo (Arg) – Akustisk Antifolk http://48timer.com/project/billordo/ Café Mellemrummet, Ravnsborggade 11
20.00 Soul Train & Soulfood http://48timer.com/project/soultrainsoulfood/ Bioteket, Valhalsgade 4
20.00 Takykardia (DK) – Solnedgangskoncert over Nørrebro http://48timer.com/project/takykardia/ Nilen, Søtorvet
20.00 Bilal Irshed Trio i KoncertKirken http://48timer.com/project/bilalirshed/ Blågårds Plads 6a
20.00 ChurChill x Ambient & Te
http://48timer.com/project/churchill/
Brorsons Kirke, Rantzausgade 49
21.00 Spring-time movie nights http://48timer.com/project/springtimemovie/ Videomøllen/Multipladsen, Sankt Hans Gade 10
21.00 MR. Willamz (UK)
http://48timer.com/project/mrwillamz/
VerdensKulturCentret, Nørre Allé 7
21.00 Bas Under Buen Poster Launch Party http://48timer.com/project/ohoi/ Kapelvej 44
22.00 Bioteket siger godnat! – Live soundscapes og chilleren

http://48timer.com/project/bioteketsigergodnat/

Bioteket, Valhalsgade 4

No Results Found

The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.

~ EVENTS SØNDAG ~

TIDSPLAN SØNDAG

SØNDAG

 

08.30 Retrospekt http://48timer.com/project/retrospekt/ Lundtoftegade 9
11.00 Meditation: Silent Mind, Happy Heart http://48timer.com/project/meditation/ Bioteket, Valhalsgade 4
11.00 “Man skal yde før man kan nyde” – Træske snittekursus og Is spisning http://48timer.com/project/mandskalyde/ Cafe Isværket, Stefansgade 15
11.45 Tantra: Man, Woman & The Magic Attraction http://48timer.com/project/tantraa/ Bioteket, Valhalsgade 4
12.00 BaNanna Park – Go Bananas http://48timer.com/project/gobananas/ BaNanna Park, Nannasgade 4
12.00 24 timers yoga – Danmarks længste yogaklasse http://48timer.com/project/24timeryoga/ Nordre Fasanvej 230
12.00 De Gamles By – Eventyr for alle http://48timer.com/project/eventyrforalle/ De Gamles By, Genbrugsstationen
12.00 Blågårds Plads – Den Blå Oase http://48timer.com/project/denblaaoase/ Blågårds Plads
12.00 Dronning Louises Bro – Stol på Nørrebro http://48timer.com/project/stolpaanoerrebro/ Dronning Louises Bro
12.00 Madsamling Nørrebro – Nørrebros lokale madmarked http://48timer.com/project/madsamling/ Garagen v. Osramhuset, Valhalsgade 4
12.00 Søndags-chillout m. ambiance og DJ Rasmus Rohypnol http://48timer.com/project/soendagschill/ Garagen v. Osramhuset, Valhalsgade 4
12.00 Dinner & Docs: Manenberg http://48timer.com/project/dinnerdocs/ Verdenskulturcentret, Nørre Allé 7
12.00 CykelPoloSøndag http://48timer.com/project/cykelpolosondag/ Banen i Nørrebroparken
12.00 Lygten – Hands http://48timer.com/project/lygtenhands/ Lygten Station
12.30 Bier og Honning Workshop http://48timer.com/project/bieroghonning/ Bioteket, Valhalsgade 4
13.00 Sundays Behind Handlebars #5 – Nørrebro http://48timer.com/project/behindhandlebars/ Superkilen
13.00 Alverdens fletninger med Huda http://48timer.com/project/alverdensfletninger/ Lundtoftegade 47A
14.00 Raining Poetry Nørrebro http://48timer.com/project/rainingpoetry/ LiteraturHaus, Møllegade 7
14.15 Frøbomber og vilde bier i byen http://48timer.com/project/froebomber/ Bioteket, Valhalsgade 4
14.45 MavedanserCafé med Verdensdans http://48timer.com/project/mavedansercafe/ VerdensKulturCentret, 1. sal, Nørre Alle 7
15.00 Dans på broen med ElStudio http://48timer.com/project/danspabroen/ Dronning Louises Bro
15.00 Jazzmobilen http://48timer.com/project/jazzmobilen/ Nørrebro 2200
15.00 Afslutningsfest http://48timer.com/project/afslutningsfest/ Sankt Hans Torv
18.00 Stimuli #6 – pop-up-aften for performativ kunst http://48timer.com/project/stimuli/ Sorte Firkant, Blågårdsgade 29 A-E
18.00 Til bords http://48timer.com/project/tilbords/ Bioteket, Valhalsgade 4
19.00 Springtime Jazz Festival 2018 Copenhagen http://48timer.com/project/springtimejazz/ KoncertKirken, Blågårds Plads 6A
20.00 Spring-time movie nights http://48timer.com/project/springtimemovie/ Videomøllen/Multipladsen, Sankt Hans Gade 10
20.00 Byhaven – Den Gule Cirkel http://48timer.com/project/dengulecirkel/ Byhaven2200

No Results Found

The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.